Jak zrobić sok z buraków?

Burak to niesamowite warzywo korzeniowe, które jest znane jako czerwony burak lub burak kulisty. Jest członkiem rodziny krzyżowych, która jest grupą warzyw, które mają korzenie, łodygi, liście i kwiaty.

Jest również uważany za superżywność, ponieważ zawiera wysokie ilości składników odżywczych, takich jak błonnik, białko, żelazo, wapń, fosfor, potas, witamina B6, folian i witamina C.

Dietetycy zawsze wolą sok z buraków od innych soków warzywnych, ponieważ jest on uważany za dobre źródło antyoksydantów i witamin.

Sok z buraków jest również doskonałym źródłem folianów i witaminy C. Jest bogatym źródłem witaminy B6, witaminy A i magnezu. Jeśli chcesz pić sok z buraków, możesz to zrobić albo pijąc go na surowo, albo gotując.

Porozmawiajmy o metodzie gotowania soku z buraków:

Najpierw ugotuj 4 do 5 buraków w wodzie przez 30 do 40 minut. Po ugotowaniu, obrać skórę z buraków i pokroić je na małe kawałki.

Następnie trzeba odcedzić wodę z buraków i umieścić ją w czystym szklanym słoiku. Teraz dodaj do buraków odpowiednią ilość soku z cytryny.

Teraz trzymaj go w lodówce przez 24 godziny. Rano trzeba odcedzić buraki i wycisnąć z nich sok z cytryny.

Po schłodzeniu można wypić sok z buraków. Można go również użyć w sałatce, upiec lub nawet dodać do smoothie.

Jeśli chcesz zrobić sok z buraków pijąc go na surowo, to musisz obrać skórkę z buraków i dodać buraki do blendera. Dodaj do niego filiżankę wody i zmiksuj buraki z wodą.

Możesz również dodać trochę miodu, aby uczynić go słodszym.

Po zblendowaniu, możesz odcedzić buraki i użyć go.

Jeśli chcesz uzyskać smak buraków, musisz dodać do niego trochę soli. Będzie smakować słodko, pikantnie i gorzko.

Wnioski:

Jest to bardzo łatwy proces robienia soku z buraków, ale musisz pamiętać, że im dłużej gotujesz buraki, tym więcej składników odżywczych otrzymasz.

Jeśli chcesz poznać korzyści zdrowotne płynące z soku z buraków, to możesz przeczytać poniższe informacje.

1. Wysoka zawartość antyoksydantów

Burak jest doskonałym źródłem antyoksydantów, które są niezbędne dla naszego organizmu. Przeciwutleniacze to związki, które pomagają organizmowi w detoksykacji.

Są one również korzystne dla naszej skóry, ponieważ pomagają odmłodzić skórę. Zapobiegają również przedwczesnemu starzeniu się i uszkodzeniu skóry.

2. Pomaga obniżyć ciśnienie krwi

Wysokie spożycie buraków jest uważane za świetne źródło azotanów, które pomagają obniżyć ciśnienie krwi.

3. Zwalcza raka

Burak jest doskonałym źródłem betaniny, która jest naturalną formą