Jak zrobić Risotto z sosem pomidorowym

Risotto to włoska wersja ryżu. Jest to pyszne danie i jest to idealny wybór na kolację. Ludzie uwielbiają cieszyć się posiłkiem, gdy jest on podany w dobry i smaczny sposób. W rzeczywistości, można odnieść wrażenie, że jest to najbardziej kochane jedzenie dla Włochów.

Być może próbowałeś risotto wykonane z tradycyjnym sposobem gotowania, ale jeśli chcesz spróbować czegoś innego, to polecam ci spróbować risotto z sosem pomidorowym. W rzeczywistości uzyskasz ciekawy smak i okaże się to wspaniałym doświadczeniem kulinarnym.

Oto składniki potrzebne do wykonania risotto z sosem pomidorowym:

2 filiżanki ryżu arborio

1/4 szklanki oliwy z oliwek

3 średniej wielkości pomidory

1 duża cebula

Sól

Pieprz

Pietruszka

Czosnek

Masło

Cukier

1 łyżeczka przyprawy włoskiej

Pieprz cayenne

Będziesz musiał rozpocząć przygotowanie risotto. Weź patelnię i dodaj 1 łyżkę oliwy z oliwek i pozwól jej się rozgrzać. Dodaj cebulę i czosnek i smaż je przez 3 do 4 minut. Po tym czasie dodaj ryż i sól i dobrze wymieszaj. Teraz dodaj wodę i dobrze wymieszaj. W momencie, gdy woda się zagotuje, dodasz pokrojone pomidory. Następnie dodaj masło i cukier. Niech się gotuje przez 5 do 6 minut. Możesz użyć timera, jeśli go nie masz. Kiedy risotto będzie ugotowane i uzyskasz kremową konsystencję, wtedy możesz je podawać.

Wnioski:

Risotto jest wspaniałym posiłkiem i uzyskasz ten sam smak i aromat, gdy zrobisz je w inny sposób. Ten przepis jest idealny na lunch lub kolację i możesz spróbować go w każdej chwili.