5 skutecznych sposobów na pozbycie się zaskórników

Myślę, że każdy wie, czym są zaskórniki, ale jeśli nadal jesteś nieświadoma, to pozwól, że Ci o nich opowiem. Są to nic innego jak małe guzki, które pojawiają się z powodu nagromadzenia martwych komórek na powierzchni skóry. Możesz je dostać na każdej części ciała, ale większość ludzi ma zaskórniki na swoim nosie.

Zaskórniki pojawiają się z powodu wydzielania oleju z gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za wzrost włosów. Te zgrubienia są również nazywane comedos, co oznacza “małe”. Istnieje jeszcze kilka innych nazw zaskórników, którymi są milia, torbiele łojowe, skupiska porów, krosty trądzikowe i torbiele zaskórnikowe.

Jeśli masz zaskórniki i chcesz się ich pozbyć to pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest zrozumienie przyczyny ich powstawania. Powodem ich występowania są zatkane pory.

Teraz, gdy znasz już powód powstawania zaskórników, możesz opracować plan ich usunięcia. Poniżej wymieniłam kilka skutecznych sposobów na pozbycie się zaskórników.

Pozbądź się zaskórników za pomocą łagodnego mydła

Stosowanie łagodnego mydła pomoże Ci usunąć zaskórniki, a także pomoże Ci zapobiec ich powstawaniu. Użyj go do oczyszczenia zaskórników i spłucz wodą.

Pozbądź się zaskórników za pomocą cytryny

Cytryna ma właściwość zabijania bakterii i pomoże Ci również pozbyć się zaskórników. Weź 1 łyżkę soku z cytryny i wymieszaj go z 1 szklanką wody. Nałóż go na zaskórniki i pozostaw na 20 do 30 minut. Następnie spłucz ciepłą wodą.

Pozbądź się zaskórników za pomocą octu jabłkowego

Ocet jabłkowy z cydru jest bardzo pomocny w usuwaniu zaskórników. Ocet jabłkowy z cydru zawiera naturalne właściwości antybakteryjne, które pomogą Ci pozbyć się zaskórników. Wymieszaj 2 łyżki octu jabłkowego z 2 łyżkami miodu i nałóż na zaskórniki. Pozostaw na 20 do 30 minut, a następnie spłucz wodą.

Pozbądź się zaskórników za pomocą sody oczyszczonej

Soda oczyszczona ma właściwości usuwania zanieczyszczeń i pomoże Ci również pozbyć się zaskórników. Wymieszaj 2 łyżki sody oczyszczonej z 2 łyżkami wody i nałóż na twarz. Pozostaw na 15 do 20 minut, a następnie spłucz wodą.

Wnioski:

Jeśli masz do czynienia z jakimikolwiek problemami skórnymi, wtedy możesz użyć któregoś z tych środków zaradczych. Ale, jeśli nie jesteś pewien, czy będą one działać, czy nie, to lepiej iść na profesjonalne leczenie.