Opublikowano

Limonkowe muffiny jogurtowe z jagodami

1Znacie powiedzenie, że im mniej mamy czasu, tym więcej jesteśmy w stanie zrobić? Potwierdzam, że właśnie tak jest 🙂 Ostatnio, jak już wspominałam w podsumowaniu lipca, nie miałam zbyt wiele okazji na kulinarne szaleństwa. Nie znaczy to jednak, że przez ten czas odżywiałam się źle, czy omijałam posiłki – wszystko odbywało się jak zwykle, moje dania uległy po prostu mocnemu uproszczeniu. 

Okazuje się jednak, że przy odpowiedniej organizacji wiele można zdziałać – i tak w sobotę między pracą, a koncertem udało mi się przygotować planowane od dawien dawna muffiny. Zdjęcia powstały z kolei w niedzielę tuż przed pracą, w przerwie pomiędzy sprzątaniem, szykowaniem się i ogarnianiem tysiąca innych rzeczy.

Początkowo w mojej wizji majaczyła co prawda wersja z czarnymi porzeczkami, ale dzień wcześniej udało mi się zakupić po raz pierwszy w tym roku jagody. Powstały więc bardzo mocno jagodowe i mocno limonkowe małe cudeńka.

Jak wiadomo czarne jagody mają wiele dobroczynnych właściwości, między innymi:

– uszczelniają naczynia krwionośne,
– działają przeciwzapalnie,
– mają działanie antynowotworowe,
– korzystnie wpływają na wzrok,
– neutralizują toksyny pokarmowe,
– obniżają poziom złego cholesterolu.


Warto więc korzystać z tego, że są jeszcze dostępne! 😉

Limonkowe muffiny jogurtowe z jagodami
Składniki na 9 dużych sztuk:

300 g mąki owsianej
3 jajka
400 g jogurtu naturalnego
sok z 3 limonek
ok. 200 g erytrytolu
ok. 200 g jagód

1 łyżeczka proszku do pieczenia

wartość energetyczna 1 muffiny: ok. 189 kcal
B: 9 g T: 5,5 g W: 24 g

Mąkę łączymy z jajkami, jogurtem, sokiem z limonek, erytrytolem i proszkiem do pieczenia. Wszystko dokładnie mieszamy. Dodajemy umyte i osuszone jagody, mieszamy delikatnie łyżką. Przygotowane ciasto przekładamy do foremek. Pieczemy przez około 35-40 minut w 180 stopniach.

2 3 5 7

4 myśli w temacie “Limonkowe muffiny jogurtowe z jagodami”

Dodaj komentarz